Vuçiq: Turqia kërkon nga ne ta njohim sa ma shpejt Kosovën

304

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili po qëndron në Ankara, ku e ka takuar homologun turk Recep Tayyip Erdogan, nuk beson në ndryshimin e qëndrimit të Turqisë në lidhje me pavarësinë e Kosovës.
“Turqia është fuqi e madhe, ka pranuar pavarësinë e Kosovës, ka lobuar për Kosovën, është e pamundur të vijë deri te ndryshimi i këtij qëndrimi, Turqia po kërkon qe ta njohim sa ma shpejt Kosovën” tha Vuçiq për agjencinë turke IHA, transmeton Gazeta e Re.
Ai shprehu bindjen se Turqia dëshiron qetësi dhe stabilitet në Ballkan./Lugina-Lajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *