Vetëm dy përbërës dhe thuajini lamtumirë përgjithmonë diabetit! Jo më medikamente dhe insulinë!

484

Në ditët e sotme diabeti është një nga sëmundjet kronike më të përhapura në të gjithë botën. Sëmundja shfaqet kur trupi humbet aftësinë për të prodhuar mjaftueshëm insulinë. Ky i fundit është një hormon, i cili prodhohet nga pankreasi.

Diabeti është një sëmundje shumë serioze, e cila mund të sjellë mjaft komplikacione të rënda shëndetësore. Njerëzit që vuajnë nga diabeti i duhet që të kryejnë kontrolle të njëpasnjëshme dhe të marrin vazhdimisht medikamente, si edhe të ndjekin një ditë të rreptë ushqimore. Megjithatë, ne sot do t’ju tregojmë një recetë me 2 përbërës që ju i keni në kuzhinë dhe që do të luftojë diabetin.

Çfarë ju duhet: 
6 limonë;
300 gramë selino;
Një lugë gjelle xhenxhefil;
Përgatitja: 
Lajeni mirë selinonë dhe vendoseni atë në një kavanoz. Më pas, shtoni lëngun e limonave dhe xhenxhefilin. Mbylleni kavanozin dhe vendoseni në një enë me ujë të nxehtë. Lëreni të qëndrojë në frigorifer për 2 orë në temperaturë të ulët dhe më pas mund ta konsumoni./Lugina-Lajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *