Vendoset gurthemeli i memorialit të Jonuz Musliut në Konçul (FOTO)

937

Në dy vjetorin e vdekjes së atdhetarit Jonuz Musliut, sot në fshatin Konçul, u vendos gurthemi i memorialit në varreza e fshatit të lindjes së tij.

Në ketë eveniment morrën pjesë përfaqësues institucional e politik nga Lugina e Preshevës, veteranë të ish UÇPMB-së dhe shumë bashkëveprimtarë.

Gjatë ditës së sotme me fillim prej orës 14:00 në shtëpinë e kulturës në Bujanoc, do të zhvillohet turneu i shahut “Jonuz Musliu”, ku do të marrin pjesë shumë shahistë nga vendi dhe rajoni./LuginaLajm/




Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *