Vdes ikona e muzikës shqipe, Nexhmie Pagarusha

246

Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare, Nexhmie Pagarusha.

Pagarusha ka ndërruar jetë në moshën 86- vjeçare.

Këngëtarja e shumë hiteve prej shumë vjetësh vuante nga një sëmundje e rëndë.

Nexhmie Pagarusha e njohur si një grua e cila gjatë gjithë karrierës së saj i ka shërbyer me nder dhe dashuri atdheut të saj përmes artit. /Indeksonline/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *