Trump jep lajmin e mirë: Vaksina po vjen, 90 për qind efektive kundër koronavirusit

211

Teksa Donald Trump po vazhdon të injorojë rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të cilat e shpallën humbës, po vazhdon të merret me tema tjera.

Trump ka folur rreth vaksinës së parë kundër COVID-19 e cila po ofron mbrojtje 90%, deri tani me të janë testuar 43 mijë e 500 njerëz në gjashtë vende të botës dhe nuk ka pasur efekte anësore, njofton Klan Kosova

“Tregu i aksioneve është lartë. Vaksina po vjen shpejt. Raportohet se është 90 për qind efektive. Sa lajme të mira”, ka shkruar Trump në Twitter.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *