Tragjedi në Kanjizhe: Vjehërri vranë nusen dhe prindërit e sajë!

330

614876_hro-natalija-i-vlastimir-sefer_ffPak minuta pas orës 10:00 të së dielës, në fshatin Matonosh të Kanjizhes, ka ndodhur një tragjedi e rëndë, në të cilën kanë humbur jetën shtatë persona, shkruan Blic, transmeton LuginaLajm.
Deri tek tragjedia ka ardhur për faktin e prishjes së marrdhënieve familjare, një ditë pas martesës së një çifti të ri.
Vjehrri Rade Sh. (1960) nga pushka e gjuetisë, ka vrarë të rejën Natalija (1990) dhe prindërit të saj Shandora (1963) dhe Karolinu Bajtai (1972). Në ketë tragjedi, kanë humbur jetën edhe Rozha Sh. (1968), J.T. (1941) dhe B.T. (1947). Pas aktit vrasës në shtëpinë e posa të martuarve, autori ka bërë vetëvrjasje.
614870_hro-ubica_fSiç shkruan Blic, babai i të posa të martuarit ka qenë kundër martesës së djalit të tij me tashmë të vrarën Natalijen, ku dhe është ngrindur me gruan, të cilës gjithashtu ia ka vrarë prindërit.
Gjithashtu, mësohet se, Rade gjatë ditës së djeshme ka konsumuar alkool në sasi të madhe, ndërsa në mëngjesin e sotëm ka shkuar tek shtëpia e të posa martuarve./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *