Tmerruese: Para tërmetit në Nepal, u masakruan 250.000 kafshë (FOTO)

300

auto_Capture1430475102Disa ditë para tërmetit të fuqishëm me magnitudë 7.8 ballë, në Nepal u masakruan mbi 250.000 kafshë, shkruan Zeri, transmeton LuginaLajm.

Vrasja e kafshëve, duke përfshirë buaj, dhi, zogj, etj është një ritual i zakonshëm i Hindisëve.

Tërmeti shkatërrues që goditi Nepalin të shtunën shkaktoi rreth 5057 të vdekur dhe mbi 10 000 të plagosur, sipas një bilanci më të fundit nga autoritetet.

Epiqendra e tërmetit ishte pranë kryeqytetit Katmandu, duke rrafshuar shtëpitë, ndërtesat dhe tempuj dhe duke shkaktuar dëme të pallogaritshme në të gjithë rajonin./LuginaLajm/

auto_221430475103

auto_1221430475105
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *