Thaçi dekoron Clintonin me Urdhrin e Lirisë: Ju jeni heroi ynë (Video)

237

Në emër të të gjithë qytetarëve të Kosovës dhe si shenjë falënderimi për ish presidentin Clinton, e ka dekoruar atë me ‘Urdhrin e Lirisë.

Ju jeni heroi ynë, ka thënë veç tjerash Thaci.

“Për angazhimet tona të përbashkëta për lirinë e Kosovës, për pavarësinë e Kosovës. Dëshiroj t’ju shpreh mirënjohjen më të lartë për vendimin e drejtë, historic dhe humanist që keni marrë në vitin 1999 për të filluar bombardimet për të ndaluar spastrimin etnik, për dëbimin e mbi 1 milionë qytetarëve. Jam krenar q ëkam udhëtuar së bashku me ju. Storia e Kosovës është storie të përbashkët, ju jeni heroi ynë dhe ju falënderoj shumë”, ka thënë Thaçi./Periskopi/

Presidenti Clinton dekorohet me Urdhrin e Lirisë (Drejtpërdrejt)

Publicerat av Hashim Thaçi Tisdag 11 juni 2019Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *