Tërmet në Kosovë – ja ku ishte epiqendra

Mbrëmjen e së mërkurës, rreth orës 19:00 ka ndodhur një tërmet në Kosovë.

Sipas Rrjetit Sizmologjik-Shërbimi Gjeologjik i Kosovës, Epiqendra ishte 6 km Veri-Perëndim të Shtimës, Magnituda 2.5.

Sipas raportimeve tërmeti është ndjerë kryesisht në pjesën jugore të Kosovës dhe në Suharekë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *