TENSIONE: Lewis ‘provokon’ Latifin në matjet zyrtare, por shqiptari qëndroi i qet dhe i patrembur (VIDEO)

1295

Janë bërë matjet zyrtare para ndeshjes të Derrick Lewis dhe Ilir Latifit.

Dy sportistët e UFC janë përballur në matjet zyrtare mes tyre.

I pari që bëri matjet ishte shqiptari Ilir Latifi që kishte arritur peshën e kërkuar prej 111,5 kilogramëve.

Ndërkohë pastaj radha ishte për amerikanin Derrick Lewis që t’i kryej matjet.

Lewis pas matjes e provokoi Latifin, por ky i fundit qëndroi i qetë dhe i patrembur përballë amerikanit.

Mbetet të shihet në duelin e nesërm se kush do të triumfojë, Lewis që është favorit në letër apo Latifi. /Telegrafi/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *