Sporti

Më të rejat

VIDEO/Komentatori arab çmendet pas tifozes ruse: “Zemra m’u hap dhe rashë në dashuri”

Një komentator arab ka filluar të këndojë pasi që ka parë një bukuroshe ruse në...

Shefati Isufi: Në Beograd u paraqita kuqezi, nuk u mposhta

Shefat Isufi, boksieri me prejardhje nga Tërnovci, më 21 maj të muajit të kaluar u...

Të gjitha lajmet

VIDEO/Komentatori arab çmendet pas tifozes ruse: “Zemra m’u hap dhe rashë në dashuri”

Një komentator arab ka filluar të këndojë pasi që ka parë një bukuroshe ruse në stadium. Gjatë ditës së djeshme Rusia e mundi Finlandën me rezultat 0-1 në...

Read More

Shefati Isufi: Në Beograd u paraqita kuqezi, nuk u mposhta

Shefat Isufi, boksieri me prejardhje nga Tërnovci, më 21 maj të muajit të kaluar u përball kundër Ericles Torres Marinm, në Beograd të Serbisë. Në një...

Read More

Berat Gjimshiti: Duhet ta bëjmë më të mirën ndaj Çekisë, nuk ka rëndësi kush luan titullar

Gjimshiti: Duhet ta japim maksimumin ndaj Çekisë, nuk ka rëndësi kush luan Bashë me trajnerin Edi Reja, në konferencën për shtyp para ndeshjes miqësore kundër...

Read More

Bernard Challandes, e ka bërë publike listën e futbollistëve për ndeshjet miqësore të muajit qershor – aty është edhe tërnocasi Bashkim Ajdini

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet miqësore të muajit qershor. Në listë...

Read More

Boksieri tërnocas Shefat Isufi fiton meçin në Beograd

Boksieri nga Tërnoci i Luginës së Preshevës, Shefat Isufi ka fituar në raundin e dytë në ndeshjen e 37-të në karrierë. Isufi fitoi përballë boksierit...

Read More

KF “Tërnoci” shkruan historinë: Kualifikohet për herë të parë në Ligën e IV të Serbisë, rajoni i Nishit

Klubi Futbollistik “Tërnoci” nga fshati Tërnoc, Komuna e Bujanocit, për herë të parë është kaulifikuar në Ligën e IV-të të Serbisë, rajoni i Nishit. Ky...

Read More