Shqiptarja nga Serbia, kapet me pajisje digjitale për kabllovik në pikëkalimin Muçibabë!

298

Në Muçibabë njësiti policor së bashku me Njësitin e doganës ka ndaluar veturën “Pezho” ku gjatë kontrollit në çantën e pasagjeres femër shqiptare shtetase e Serbisë janë gjetur të fshehura dhe të padeklaruara pajisje digjitale për kabllovik: 12 resiver të llojit “AMICO” në vlerë prej 600 euro njoftoj policia e Kosovës, njofton rajonipress, trnamseton LuginaLajm.

Me urdhër të prokurorit malli konfiskohet dhe rasti i dorëzohet doganës./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *