Showbiz

Më të rejat

Të gjitha lajmet

Ekspozitë shqiptare në Hamburg, Flutra Aliu nga Bujanoci, pjesë e ekspozitës

Për këtë ekspozitë tashmë kanë shkruar edhe mediet gjermane, dhe po të njëjtat vënë theksin mbi këtë protestë artistike. Ekspozita hapet sonte në ora 19:00...

Read More

Michael Moore i përgjigjet Donald Trump-it: “Ne jemi të gjithë myslimanë”

Skenaristi dhe regjisori amerikan Michael Moore i është përgjigjur fjalimit dhe retorikës me tone të ashpra dhe urrejtjeje të Donald Trump në mënyrën më...

Read More

Basketbollsitja shpallet “Miss Italia 2015”

Bukuroshja 18-vjeçare, është shpallur mbrëmë “Miss Italia 2015”. Por e veçanta është se vajza më e bukur e italiane vjen nga sporti i basketbollit. Alice...

Read More

Preshevari “Gold AG” reagon ndaj Ragmi Mustafës: “S’ke gjak shqiptari”

Pop’artisti preshevar, Arian Agushi, i njohur si Gold AG i ka reaguar kryetarit të kësaj komune, Ragmi Mustafa, i cili dekoroi kryeministrin serb, Aleksandar...

Read More

Për herë të parë, Presheva mban festivalin e filmit!

Qyteti i Preshevës si dhe e tërë Lugina që nga ky vit do të pasurohet edhe me një festival të filmit me objektivë për të pasuruar jetën kulturore dhe...

Read More

“Rruga drejt së vërtetës” film i ri i prodhuar në Luginë të Preshevës!

“Rruga drejt së vërtetës” është filmi më i ri në Luginën e Preshevës. Ky film është prodhuar nga Shoqata Kulturore DITURIA e cila shtrinë aktivitetin e...

Read More

Regjistrohu në Fakultetin Ekonomik – Bujanoc

Shiko videon