Shkup: Dy persona sulmojnë një polic

384

policija-makedonija-640x371Një pjesëtar i policisë është sulmuar të shtunën në mbrëmje në Shkup, konkretisht në rrugën “Kej 13 Nëntori” nga dy persona të cilët polici u shkruante dënim. Ministria e Punëve të brendshme njofton se Z.I.(33) dhe E.I.(28), është sulmuar në momentin kur polici po ndërmerrte masa ligjore, pas ankesës së qytetarëve për muzikë me zë të lartë.

Polici i sulmuar i cili ka pasur me vete edhe një praktikant ka nxjerrë pistoletën dhe ka gjuajtur me plumb në ajër, gjë që bëhet për shkaqe paralajmërimi.

Policia njofton se sulmuesit kanë tentuar të ikin pasi kanë dëgjuar të shtënat mirëpo ata janë kapur dhe janë arrestuar./Lugina-Lajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *