Shkencë

Më të rejat

Kina shpall fitoren ndaj coronavirusit

Kina ka deklaruar fitore ndaj coronavirusit të ri që ka goditur ekonominë e saj dhe...

Çdo cigare u’a shkurton jetën mesatarisht për 14 minuta

Pjesa më e madhe e jona e di se pirja e duhanit dhe e alkoolit i bën shumë keq...

OBSH: Deri sa të zhvillohet vaksina kundër Covid-19, do duhet të ndryshojmë stilin e jetesës

Drejtori ekzekutiv i programit të Emergjencave Shëndetësore të Organizatës Botërore...

Të gjitha lajmet

Nobelisti francez: COVID-19 nuk është krijuar në natyrë, por nga njeriu (VIDEO)

Shkencëtari me renome botërore, francezi Luc Montagnier, njëherit fitues i çmimit Nobel për Mjekësi dhe personi që ka kontribuar shumë me punën e tij mbi...

Read More

Testimi i vaksinës së coronavirusit te njerëzit do të fillojë të enjten në Britani të Madhe

Testimet njerëzore për një vaksinë të mundshme të coronavirusit të zhvilluar në Universitetin e Oksfordit do të fillojnë të enjten, ka njoftuar sekretari i...

Read More

Britania dhe Kina e miratojnë testimin në njerëz të vaksinave kundër koronavirusit

Grupet farmaceutike në Kinë dhe Britani kanë bërë hapa jetikë drejt zhvillimit të vaksinave dhe trajtimeve për koronavirus. Përderisa Kina e miratoi testimin e...

Read More

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave miraton medikamentet për shërimin nga Koronavirusi

Në kohët kur gjysma e planetit është futur në karantinë për të luftuar me mos-përhapje virusin vdekje prurës “Covid19”, Administrata Amerikane e Ushqimit...

Read More

Trondit pozitivisht nanopatologu italian – mashtrimi i madh po përgatitet me COVID-19, vaksina mashtrim kolosal (VIDEO)

Stefano Montanari, nanopatolog nga Bolonja, është një nga personazhet që po tërheq vëmendje me deklaratat e tij në mediat italiane. Për të, koronavirusi është...

Read More

Pse viruset vdekjeprurëse dalin nga Kina?

Ky nuk është një fenomen i ri për Kinën; në 2003, virusi SARS gjithashtu u shfaq atje, dhe në rrethana të ngjashme, para se të përhapej në të gjithë botën...

Read More