Shiko: Momenti i tmerrshëm kur dy futbollistë xhamaikan i godet rrufeja gjatë ndeshjes

475

Gjasat që të goditeni qoftë edhe një herë gjatë jetës suaj nga rrufeja, e drejtë të themi, janë realtivisht të vogla.

Mirëpo, në Xhamaika ndodhi ajo që rrallëherë e kemi parë live, e aq më pak një ndeshje futbolli, transmeton Periskopi.

Të hënën, në shtetin afrikan një ndeshje u desh të anulohej për shkak se një lojtar pati nevojë për hospitalizim pasi u godit nga rrufeja.

Pamjet e jashtëzakonshme të incidentit janë postuar në rrjetet sociale.

Në pamje shihet vetëtima, para se dy lojtarë në kohë të njejtë të bien në tokë, derisa po mbanin fytyrën.

Incidenti ndodhi gjatë një ndeshje të Kupës mes Wolmer’s Boys School dhe Jamaica Collage (JC).

Shikoni pamjet e mëposhtme. /Periskopi.com/

https://twitter.com/JamaicaGleaner?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1173810725518749696&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.periskopi.com%2Fshiko-momenti-i-tmerrshem-kur-dy-futbolliste-xhamaikan-i-godet-rrufeja-gjate-ndeshjes%2F
https://twitter.com/JamaicaGleaner?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1173810725518749696&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.periskopi.com%2Fshiko-momenti-i-tmerrshem-kur-dy-futbolliste-xhamaikan-i-godet-rrufeja-gjate-ndeshjes%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *