Serbia ndalet nga Italia në rrugën e 1/8 së finales

Serbia vlerësohej favorite, por italianët në parket kanë shfaqur më shumë dhe kanë fituar ndeshjen.
Italia ka shënuar fitore të madhe për të bërë vend në çerekfinale të Eurobasketit. Të dielën mbrëma në Berlin, Italia ka mposhtur Serbinë me rezultatin 94:86.

Serbisë nuk i kanë mjaftuar 32 pikët dhe 13 kërcimet e Nikola Jokiqit, MVP-së së NBA-së. Marco Spissu udhëhoqi Italinë me 22 pikë, katër kërcime e gjashtë asistime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *