Serbi: Tetë persona vdesin nga koronavirusi dhe regjistrohen 325 raste të reja

251

Në 24 orët e fundit, tetë persona kanë vdekur dhe janë regjistruar 325 raste të reja me koronavirus në Serbi, derisa deri në ora 15:00h të ditës së sotme, janë testuar gjithsej 7.434 qytetarë, ku aktualisht, në respiratorë, ndodhen 86 pacientë

Që nga fillimi i epidemisë në Serbi, janë konfirmuar 15.829 raste të koronavirusit, dhe 306 njerëz kanë vdekur.

Gjithsej janë testuar 434.415 raste, ku 2.347 janë raste janë aktive.

Norma e vdekjes nga infektimi me koronavirus, në Serbi, është 1.93%./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *