Rimorkio i HEBA-s, lenë një person të vdekur dhe tre të tjerë me lëndime!

260

skoda-fabia-iz-sombora-735x400Një personë ka humbur, ndërsa tre të tjerë janë të lënduar, është bilansi i një tragjedie auto-mobilistike të ndodhur natën e mbrëmshme në afërsi të Vranjës.
Sipas zëdhënësit të policisë së Vranjës, Dragan Stamenkoviq, deri tek aksidenti ka ardhur kur rimorkio e kamionit të “HEBA”-s në kthesë, ka goditur automjetin “Shkoda Fabio” në të cilën ndodhej një familje katër anëtarëshe.
Në aksidenti e mbrëmshëm të ndodhur rreth orës 18:00 në pjesën e austostradës Vranjë-Vladiçin Han, ka humbur jetën Mira S.(47) nga Oxhaka, ndërsa burri i saj Millosh S.(49) dhe djali i vogël kanë pësuar lëndime të rënda trupore.
Gjithashtu edhe djali tjetër Sinisha S.(24), ka marrë lëndime të lehta gjatë aksidentit të mbrëmshëm në afërsi të Vranjës./Lugina-Lajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *