Reagon Shoqata e mjekëve të Luginës: Organet e rendit të marrin masa, po rrezikohet personeli mjekësor

1729

Pas sulmit të mbrëmshëm ndaj mjekut Mejdi Zeqiri në Bujanoc, sot ka reaguar edhe Shoqata e mjekëve të Luginës.

Nëpërmjet një statusi të publikuar në faqen zyrtare të tyre, mjektë shqiptarë në Luginë të Preshevës, kanë dënuar ashpër sulmit ndaj kolegut të tyre në Bujanoc, dhe njëkohësisht kanë kërkuar që organet e rendit të zbardhin rastin dhe të marrin masa ndaj agresorëve.

Njëkohësisht kjo shoqatë ka ngritur zërin për fakrtin se rasti i djeshëm nuk është, por në kontuinitet këto raste po përsërirte dhe po kërcënohet personeli mjekësor./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *