Presidentja Atifete Jahjaga, pozita dhe opozita të ulen për dialog!

364
656X37374428jahjaga_3Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, gjatë fjalimit vjetor para deputetëve, ka folur për situatën e tanishme politike, raporton Gazeta Blic.

Ajo ka vlerësuar se për një zgjidhje përfundimtare, pozita dhe opozita duhet të ulen të dialogojnë. Kurse, ka bërë me dije se gazi lotsjellës nuk është mënyra e duhur për t’i dhënë fund kësaj situate.

“Forcën e argumentit nuk mund ta zëvendësojë gazi lotsjellës. Por vetëm  me dialog mund të arrihet zgjidhja”, ka thënë Jahjaga gjatë fjalimit.

Presidentja është duke raportuar akoma para deputetëve./Lugina-Lajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *