Premierliga teston 748 lojtarë për koronavirus – 6 dalin pozitiv

279

Sot dhe zyrtarisht, Premierliga ka testuar rreth 748 lojtarë dhe stafin e klubve për koronavirus, ku prej tyre gjashtë kanë rezsulutar pozitiv.

Sipas informacioneve të fundit që vijnë nga mediat në Angli, thuhet se nga ky testim, gjashtë nga tre klube të ndryshme kanë rezultuar pozitivë, shkruan Reporteri.net

Lajmin e ka bërë të ditur agjencia e lajmeve “Squawka News” para pak çasteve.

Ndryshe, këta persona të prekur me koronavirus, do të izolohen për shtatë ditë./Reporteri.net/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *