Përfundon me knockout meçi Joshua vs Povetkin, britanezi mbetet i pamposhtur

1311

Anthony Joshua e ka mposhtur rusin, Alexander Povetkinin, dhe kështu duke i mbrojtur titujt e botës në versionet WBO, WBA, IBF dhe IBO në kategorinë e rëndë të boksit profesional.

Britaniku arriti ta nokautoj rusin në raundin e shtatë, kështu e duke mos pësuar ende humbje. 22 ndeshje, 22 fitore, dhe 21 për tyre i ka fituar me nokaut, shkruan Gazeta Express.

Me këtët fitore, Joshua do t’i marrë plot 22 milionë euro, ndërsa Povetkini do t’i përfitojë 6.5 milionë euro.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *