Ballina

Më të rejat

Sporti

Të gjitha lajmet

Zyrtare: Kosovare Asllani bëhet ‘galaktikja’ e parë, nënshkruan me Real Madridin

Kosovare Asllani ka nënshkruar tashmë zyrtarisht me klubin CD Tacon, i cili nga sezoni...

PVD-PD: Po bëni politikë në kurrizin e fëmijëve – nuk mundë “hajnat të flasin për hajni”

Nëpërmjet një shkrimi në facebook, Partia për Veprim Demokratik, ka akuzuar Partinë...

Mediat serbe: Donald Trump do të organizojë Samit për Kosovën

Përfaqësuesit e Beogradit dhe Prishtinës do të marrë një ftesë për një takim në...

Kur në Sanxhak të gjitha shkollat ishin në gjuhën shqipe dhe nxënësit me plisa, në vitin 1941-44 (FOTO)

Sanxhaku me kryeqendrën Pazarin e Ri, kanë qenë të banuar me shumicë shqiptare por,...

Drecun: Vizita e Macronit në Serbi, goditje e madhe për Kosovën – Haradinaj bëri thirrje që të armatosen

Kreu i të ashtuquajturit Komitet për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun,...

Më 29 korrik Kryqi i Kuq në Bujanoc organizon fushatë vullnetare për dhurimin e gjakut – fton të gjithë vullnetmirët

“Kryqi i Kuq në Bujanoc, në bashkëpunim me Institutin e Transfuzionit të Gjakut nga...