Dëmtohet Strakosha, mungon kundër Islandës dhe Moldavisë

Portieri i Lazios, Thomas Strakosha humbet dy ndeshjet e Kombëtares me Islandën dhe Moldavinë. 24 vjeçari do të mungoj për shkak të një dëmtimi që nuk e lejon...

Berisha i kthen goditjen Thaçit: E shpall tradhëtar të kombit, bashkë me Baton Haxhiun dhe Edi Ramën (FOTO)

Ish kryeministri dhe ish presidenti i Republikës së Shqipërisë, aktualisht në opozitë, Sali Berisha ka bërë një postim me gjuhë denigruese në profilin e tij...

Gjendja aktuale politike dhe pozita e shqiptarëve të Luginës së Preshevës, temë e takimit në Kongresin amerikan

Delegacioni i përfaqësuesve politikë nga Lugina e Preshevës, gjatë ditës së premte ka zhvilluar takime tejet të rëndësishëm në Komitetin për të drejtat e...

Sot vendoset titulli i Bundesligës gjermane, në mes të Bayernit dhe Dortmundit

Titulli i Bundesligës gjermane do të vendoset të shtunën (sot), me Bayernin që e kërkon titullin e shtatë rresht. Bayerni është dy pikë para Borussia...

“Ditët e Komandant Lleshit”, ja agjenda e aktiviteteve për manifestimin tradicional të publikuar nga BL Tërnoc

Nëpërmjet një njoftimi, Bashkësia Lokale e Tërnocit ka bërë publike agjendën dhe orarin e aktiviteteve për manifestimin tashmë tradicional “Ditët e...

Murati: “Me thanë që u varros ideja e kufijve, i bjen qe u varros mundesia e bashkimit të shqiptarëve të Luginës së Preshevës me Kosovën”(Video)

Valon Murati, kryetar i Lëvizjes për Bashkim, ka qene i ftuem në emisionin “Momentum”. Fillimisht ai ka komentue fotografine e publikueme nga deputetja e PDK’s,...

Si asnjëherë më parë: Meçi i boksit profesionist ndërmjet Shefat Isufit dhe Billy Joe Saunders, do të transmetohet drejtëpërdrejtë në sheshin e Bujanocit

Meçi i boksit profesionist ndërmjet tërnocasit Shefat Isufu dhe britanikut Billy Joe Saunders, do të transmetohet drejtëpërdrejtë në sheshin e qytetit të...

Senatorja Joni K. Ernst dhuratë kryetares Ardita Sinani – flamurin amerikan që ka valvitur në ndërtesën e Capitol Hill-it (FOTO)

Gjatë vizitës që po e zhvillojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, delegacioni nga Lugina e Preshevës ka zhvilluar një sërë vizitash dhe takimesh me...

Çështja e Luginës së Preshevës po bisedohet në Departamentit e Shtetit amerikan, lidershipi i Luginës takime edhe me përfaqësues të Senatit (FOTO)

Delegacioni politikë nga Lugina e Preshevës, edhe sot (e enjte) ka zhvilluar takime tejet të rëndësishme në Departamentin e Shtetit amerikan me ç’rast kanë...

Kosnett: SHBA-ja, në partneritet me BE-në, është e përfshirë në dialog

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë thellësisht të përfshira në procesin e dialogut në partneritet me Bashkimin Evropian dhe me Qeverinë e Serbisë dhe me...