NJOFTIM: Familjarët e Dr.Muharrem Gashit hapin konakun për ngushëllime edhe në Bujanoc

1221

Familja Gashi me origjinë nga Tërnoci i Bujanocit, njofton opinionin e gjerë, se do të hapin të pame për ngushëllime  edhe në Bujanoc, për dy ditë rradhazi, në nder të vdekjes së familjarit të tyre Prof.Dr.Muharrem Gashi.

Të pamet do të organizohen të shtunen (15 qershor) dhe të dielen (16 qershor) në shtëpinë e Burim Gashi – djalit të vëllait të profesorit të ndjer.

Kujtojmë se, Prof.Dr. Muharrem Gashi, ishte me prejardhje nga Tërnoci, ndërsa ndërroi jetë të shtunen e kaluar, ndërsa u varros një ditë më pas në varrezat e Prishtinës./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *