Një rast i dyshuar për koronavirus shtrihet në Klinikën Infektive në Prishtinë

282

Një person i dyshuar me koronavirus gjendet i shtrirë në Klinikën Infektive të Qendres Klinike dhe Universitare të Kosovës.Lajmin e ka konfirmuar ministri i Shëndetësisë Arben Vitia.

Ai tha se brenda dy orësh do të dihet rezultatet lidhur me rastin.

I pari i Shëndetësisë nuk dha detaje më tutje, transmeton Klan Kosova.Edhe të shtunën ka qenë një rast, por që rezultatet ishin negative./FrontOnline/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *