Në pesë vjetorin e vdekjes së regjisorit Agron Boriçi, promovohet libri i tij i lënë në dorëshkrim “Hija e Fantazmës” (FOTO)

306

Për nder të pesë vjetorit të ndarjes nga jeta të regjisorit Agron Boriçi, të marten në amfiteatrin e RTV-Presheva u mbajtë akademi përkujtimore kushtuar jetës dhe veprës së dramaturgut me origjinë nga Shkodra që jetoi dhe veproi në Preshevë, Agron Boriçi.

Në ketë ngjarje përkujtimore,  u promovua edhe libri “Hija e Fantazmës” te cilin i ndjeri e kishte lënë në dorëshkrim.

Ketë eveniment me prezencë të jashtëzakonshme e nderuan shkrimtar, artist e intelektual ku mes emicionesh dhe krenari u rikujtuna veprat e të madhit Boriçi, i cili gjithë jetën i’a kushtoi zhvillimit të kulturës në Preshevë./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *