Në 24 orët e fundit, regjistrohen edhe 152 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

108

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 1.077 testime janë regjistruar 152 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 39 janë në Shkup, 20 në Kumanovë, 8 Dibër, Shtip 14, Prilep 1, Tetovë 9, Strugë 13, Manastir 5, Ohër 3, Kavadar 5, Gostivar 15, Gjevgjeli 3, Strumicë 4, Radovish 1, Koçani 1, Demir Hisar 2, Makedonski Brod 2, Dellçevë 3, Kratovë 1, Sveti Nikole 1 dhe Kërçovë 2, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se janë regjistruar 70 pacientë. Nga MSH poashtu njoftojnë se nuk ka viktima gjatë këtyre 24 orëve.

Numri i të diagnostifikuarve me coronavirus në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i epidemisë është 0.0086, numri i të shëruarve 5.427, numri i të vdekurve 460 ndërsa momentalisht raste aktive ka 4.199./Telegrafi/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *