Ndërron jetë muzikanti Ylber Aliu, anëtari i grupit ‘Vëllezërit Aliu’

Në orët e pata të së martes, ka ndërruar jetë saksafonisti dhe këngëtari i mirënjohur nga Shkupi, Ylber Aliu.

Lajmin mbi vdekje e Ylberit, e ka bërë publik, axha i tij, Beqiri, përmes një postimi në facebook.

“Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi.Shumë sprova i përballoi Ylberi jonë,por Zoti deshti që Ai t’ia dorëzon shpirtin Atij para pak çastesh.Për informata më të hollësishme rreth asaj që vijon,do të jeni të informuar” – ka shkruar këngëtari Beqir Aliu në facebook.

Kujtojmë që, i ndjeri prej disa ditëve ndodhej në gjendje kome, ngase vuante nga një sëmundje e rëndë, të cilës nuk i bëri ballë./LUGINALAJM/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *