“Mrekullia e Zotit”, pas 21 vite i largohet nga goja mbetja e granatës ish-ushtarit të UÇK-së (FOTO)

646

Edhe pas më shumë se 21 viteve të përfundimit të luftës te pacientët tanë të cilët kanë qenë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po gjejmë pjese të mbetura në goje nga plagët qe i kanë marre gjatë luftës. 

Imami nga Mitrovica, Fatmir Latifi pas një intervenimi kirurgjik i është gjetur dhe larguar pjesë e mbetura të granatës në gojë .Kështu ka bërë të ditur doktori i njohur, Driton Vehbi Haxhiu.

“Falënderimi i takon Allahut që me dinjitet i shërbeva Kauzës së UÇK-ës, vazhdojmë para…”, ka deklaruar imami Latifi. /Indeksonline/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *