Miratohet në parim ligji për ministrinë e mbrojtjes

944

Ligji për Ministrinë e Mbrojtjes është miratuar nga Kuvendi i Kosovës.

Me 101 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, ky projektligj është miratuar në lexim të parë.

Kuvendi sot do të diskutojë edhe projektligjet për transformimin e FSK-së.

Lista Serbe lëshoi sallën në shenjë proteste kundër këtyre ligjeve. /Insajderi.com
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *