Mediat serbe shkruajnë për suksesin e xhudisteve kosovare, gazeta e madhe serbe me titull befasues

635

Gazeta serbe Blic.rs ka shkruar për këtë sukses të radhës të sportistëve nga Kosova. “Realitet, xhudistet kosovare dhe serbe së bashku në podium”, është titulli i kësaj gazete. /Insporti.com/

Ndrsyhe, Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e Artë në Grand Prix të Uzbekistanit.

Kampionia Olimpike e mposhti me Ippon në finalen e kategorisë -52 kg xhudisten nga Zvicra, Evelyne Tschopp, raporton Insporti.

Distria Krasniqi është stolisur me medalje të artë në Grand Prix të Uzbekistanit.

Distria e mposhti në finale me Ippon xhudisten nga Hungaria, Eva Csernoviczki.

Nora Gjakova e ka fituar medaljen e argjendtë.

Ndërsa, xhudisjtja serbe Milica Nikolić e fitoi medjalen e bronztë.

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *