Lugina

Më të rejat

Është djegur furra “Klas” me pronar shqiptar në qytetin e Vranjës

Të dielën në mbrëmje, rreth orës 21:20h, në rrugën “Kolubarska” të Vranjës,...

Dialogu Kosovë-Serbi zhvendoset në Shtëpinë e Bardhë?

Më 13 gusht, grupi i Quint-it, Franca, Gjermania, Italia, Mbretëria e Bashkuar dhe...

LDK shkon e vetme në zgjedhje, s’ka koalicion parazgjedhor

Isa Mustafa, lideri i LDK-së, ka ftuar në takime të ndara sot gjatë ditës kreun e...

Të gjitha lajmet

Çudit Haradinaj: E votoi vet Demarkacionin, por thotë se e mbrojti Çakorrin nga Mali i Zi

Për 3 vite rresht, Ramush Haradinaj bllokoi Kuvendin e Kosovës duke penguar demarkacionin me Malin e Zi duke e cilësuar si të dëmshëm, por me të ardhur në krye...

Read More

Klinaku: Lëvizja për Bashkim bën koalicion vetëm me ata që janë për shkëmbim të territoreve

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim, Avni Klinaku, ka thënë se kushti i kësaj partie për të bërë koalicion parazgjedhor me subjektet e tjera...

Read More

Kosova i vendos taksë Maqedonisë Veriore (Dokument)

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka vendosur masa reciproke ndaj mjaltit dhe patateve të Maqedonisë Veriore, për shkak se kjo e fundit është duke...

Read More

Ish-përgjegjësi i CIA-s për Ballkanin: Veriun ta marrë Serbia, Lugina të vendoset në tavolinë dhe më pas edhe Republika Serbe

Stiven Majer, ish-zëvendësshefi i CIA-s për Ballkanin dhe njohësi i mirë i këtij regjioni, ka deklaruar për mediet serbe se Kosova në një mënyrë është një...

Read More

Ministria e Kulturës së Kosovës dhuron 135 tituj libra për bibliotekat e Luginës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur përfaqësuesit e institucioneve të kulturës nga Lugina e Preshevës. Në një ceremoni solemne...

Read More

Vodhi mbrojtëse anësore në autostradë, dënohet me tre vjet burg

Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Përgjithshëm Penal, ka bërë shpalljen e aktgjykimit dënues ndaj të akuzuarit me iniciale F.V. nga fshati Zhur, Komuna...

Read More