Lugina

Më të rejat

LAJMI I FUNDIT: Dy shpërthime granatash trondisin Prishtinën

Policia e Kosovës ka bllokuar zonën rreth hotelit “Princi i Arbërit”, për shkak...

Më 12 prill hapen qendrat tregtare, mësimi online vazhdon deri më 19 prill

Nga e hëna e 12 prillit, qendrat tregtare do të hapen me kushti që të vazhdojë ky...

Solli në jetë një engjull, por 24 vjeçarja nga Sllatina e Vitisë ndërroi jetë më pas

Donika Bajraktari – Ymeri, është 24 vjeçarja nga Sllatina e Vitisë që ndrroi jetë...

Të gjitha lajmet

LAJMI I FUNDIT: Dy shpërthime granatash trondisin Prishtinën

Policia e Kosovës ka bllokuar zonën rreth hotelit “Princi i Arbërit”, për shkak se dyshohet që në afërsi të saj janë hedhur dy granata dore. Lajmin e ka...

Read More

Më 12 prill hapen qendrat tregtare, mësimi online vazhdon deri më 19 prill

Nga e hëna e 12 prillit, qendrat tregtare do të hapen me kushti që të vazhdojë ky trend i situatës me numrta e të infektuarve në Serbi, deklaruar dr. Branislav...

Read More

Solli në jetë një engjull, por 24 vjeçarja nga Sllatina e Vitisë ndërroi jetë më pas

Donika Bajraktari – Ymeri, është 24 vjeçarja nga Sllatina e Vitisë që ndrroi jetë pasi solli në jetë një djalë. Familjarët kanë njoftuar se e ndjera ka...

Read More

Sekretari amerikan Blinken i shkruan kryeministrit Kurti: SHBA do ta mbështesë Kosovën, marrëveshja me Serbinë për njohje të ndërsjellë është thelbësore

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka dërguar një letër urimi kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet së cilës e ka...

Read More

Deputeti Shaip Kamberi në Kuvendin republikan nxjerr në pah raportet e PE dhe DASH ku evidentohet diskriminimi shtetëror ndaj shqiptarëve dhe boshnjakëve në Serbi (VIDEO)

Në seancën e sotme plenare të Kuvendit republikan të Serbisë, deputeti shqiptar, Shaip Kamberi, ka kritikuar Qeverinë e Serbisë, për diskriminin të shqiptarëve...

Read More

Gjenerali Clark: Është koha që Serbia ta njohë Kosovën

Për çdo 24 mars Kosova shënon një prej ditëve të saj të bardha. Sivjet janë bërë 22 vjet prej kur Aleanca Ushtarake Veri-Atlantike – NATO nisi bombardimet e...

Read More