LAJMI I FUNDIT: Tërmet në Maqedoni me epiqendër në Mavrovë

Para pak minutash është regjistruar një tërmet me intensitet 4,9 ballë të shkallës Rihter, me epiqendër mes Mavrovës dhe Gostivarit, shkruan Alsat-M, përcjell LUGINALAJM.

Tërmeti është ndjerë në Shqipëri dhe Kosovë. Pas këtij ka pasur edhe një sërë lëkundjesh të tjera me intensitet më të vogël, 4.4; 3.0 ballë të shkallës Rihter. Për momentin nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *