LAJMI I FUNDIT: Robin Krasniqi me nokaut fiton meçin për kampion bote

170

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi me nokaut ka mposhtur në raundin e tretë gjermanin Domenik Beuser dhe u shpall kampion bote në kategorinë WBA.

Junikasi, Robin Krasniqi, është shqiptari i parë që është shpallur kampion bote në boksin profesionist./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *