LAJMI I FUNDIT: Ka ndërruar jetë Dr.Sherife Hasani nga Tërnoci – ja si e përkujton vëllai i saj

Sot rreth orës 10:00h të mëngjesit, në moshën 50 vjeçare, ka ndërruar jetë, mjekja e shqura nga Tërnoci, Dr.Sherife Hasani.

Lajmin mbi vdekjen e specialistet së syve në Sëtpinë e Shëndetit në Bujanoci, e ka bërë të ditur, vëllai i të ndjeres, Ademi, përmes një postimi në facebook, ku ka shkruar:

“Oj moter po ma thave njerin krah.

Te nderuar miq dhe familjar, ju njoftojmr se sot ne ora 10 ndrroi jete motra ime Dr.

Sherife Hasani

Shpresojm se Zoti i madherishem ta pranon ne Xhenet.

Per vorrim ju njoftojm neser” – ka shkruar vëllai i doktoreshës së ndjerë, Adem Hasani.

Kujtojmë që, Dr.Sherife Hasani, ka qenë e punësuar si mjeke specialiste e oftamologjisë në Shtëpinë e shëndetit në Bujanoc./LUGINALAJM/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *