LAJMI I FUNDIT: Gjatë seancës gjyqësore, ka ndërruar jetë, Muhammed Mursi-ish president i Egjiptit

626

Presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur me rrugë demokratike, Muhammed Mursi ka humbur jetën ngjatë seancës gjyqësore.

Presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur me rrugë demokratike, Muhammed Mursi ka humbur jetën në sallën e gjyqit.

Pas një grusht-shteti ushtarak, Mursit u arrestua dhe u dënua me denim me vdekje./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *