Rajoni

Më të rejat

LAJMI I FUNDIT: Shkarkohet Mulla Sula, kryetar i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni

Shumica e anëtarëve të Riasetit të Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e...

Karantina mbyllet në fund të javës

Që nga 18 marsi Qendra e Studentëve u shndërrua në karantinë.Gjatë kësaj periudhë...

Si anëtare e NATO-s, Shqipëria për herë të parë dërgon forcat komando në Kosovë

Trupat ushtarake shqiptare pas pandemisë do t’iu rikthehen misioneve ndërkombëtare...

Të gjitha lajmet

Vjosa Osmani del kundër LDK-së, kërkon që dekreti i Thaçit për Hotin të shpallet antikushtetues

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh nënkryetare e LDK-së, Vjosa Osmani në komentet e dërguara Gjykatës Kushtetuese në lidhje me dekretin e presidneti,...

Read More

Prishtinë: Anulohen fluturimet e datës 13 Maj

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ka njoftuar se janë anuluar fluturimet për datën 13 maj. Siç bëhet e ditur në këtë njoftimi, detajet e këtyre anulimeve...

Read More

Nafta në Kosovë, vetëm 0.68 cent për litër

Shpesh herë kosovarët janë ankuar për çmimet e larta të derivateve, por jo edhe ditëve të fundit. Që nga përhapja e pandemisë COVID-19, pati rënie të...

Read More

E thotë Vucic: Kosova fatkeqësisht do ta fitoj pavarësinë në tërë territorin e saj (VIDEO)

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic gjatë ditës së sotme në një deklaratë për media ka thënë se Republika e Kosovës do të fitoj pavarësinë në të...

Read More

Lajmërohet Shkelzen Gashi: a u shfrytë? Eh, tash radha jeme…

Shkelzen Gashi, i cili sa ishte si këshilltar i kryeministrit Albin Kurti, në një emision televiziv akuzoi UÇK-në se ka kryer krime, për çka më pas u lirua nga...

Read More

Kryeministrja Brnabic paralajmëron largimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri serbe, Ana Brnabic tha se ajo është optimiste në parandalimin e përhapjes së koronavirusëve dhe shpreson që së shpejti të përfundojë edhe gjendja...

Read More