Rajoni

Më të rejat

LDK shkon e vetme në zgjedhje, s’ka koalicion parazgjedhor

Isa Mustafa, lideri i LDK-së, ka ftuar në takime të ndara sot gjatë ditës kreun e...

Mustafa e fton Haradinajn e Ahmetin në takim, diskutohet për koalicion parazgjedhor

A ka gjasa krijimi i një koalicioni të madh parazgjedhor LDK-AAK-PSD? Ftesa e Isa...

Çudit Haradinaj: E votoi vet Demarkacionin, por thotë se e mbrojti Çakorrin nga Mali i Zi

Për 3 vite rresht, Ramush Haradinaj bllokoi Kuvendin e Kosovës duke penguar...

Të gjitha lajmet

Përfundon takimi Mustafa-Kurti, lideri i VV-së paraqitet nëpërmjet fb

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i VV-së, Albin Kurti, kanë përfunduar takimin, ndërsa iu kanë shmangur medieve, raporton EkonomiaOnline. Ata kanë dalur nga...

Read More

“Do t’ju rjepim si serbi”, Radikalët katolik të Shqipërisë kundërshtojnë shkuarjen e kosovarëve në deti (VIDEO)

Dy radikal fetar katolik nga Shqipëria, përmes disa videove të cilat janë ardhur në redaksinë e Gazetës Insajderi, dëgjohen duke ofenduar myslimanët nga Kosova...

Read More

Serbia kërkon përfshirjen e Rusisë dhe Kinës në dialogun me Kosovën

Zyrtarë të lartë të Kosovës e kanë kërkuar disa herë përfshirjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialogun me Serbinë. Në shtetin serb e kërkojnë...

Read More

Drecun: 500 serbë kanë dëshmuar kundër Haradinajt në Hagë

Prokuroria e Hagës ka dëgjuar rreth 500 dëshmi të serbëve kundër ish Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Kështu ka deklaruar sot Kryetari i Komisionit...

Read More

Prishtinë: Dalin pamjet, polici tërheq zvarrë kolegun e tij (VIDEO)

Polici, Bashkim Ahmeti, dyshohet se ka tërhequr zvarrë me veturën e tij të tipit “Golg IV” në distancën prej 30 metrave, njërin prej dy kolegevë të tij të...

Read More

Mediat serbe: Këshilltari i presidentit Trump, vjen në Prishtinë e Beograd për zgjidhjen e problemit të Kosovës – korrigjimi mbetet opsion

John Bolton, këshilltari i presidentit amerikan, Donald Trump mund të vizitojë Beogradin dhe Prishtinën në fund të gushtit, ndoshta në fillim të shtatorit....

Read More