Rajoni

Më të rejat

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Pacolli, diskutojnë për mundësinë e koalicionit

Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli janë duke mbajtur një...

Osmani: LDK nuk inicon shkarkimin e Konjufcës, besoj në marrëveshje

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se partia e saj nuk do të jetë...

Konjufca thërret mbledhjen e parë të Kryesisë së Kuvendit

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka thirrur për të...

Të gjitha lajmet

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Pacolli, diskutojnë për mundësinë e koalicionit

Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli janë duke mbajtur një takim. Burime të Indeksonline mësojnë se krerët e subjekteve politike të...

Read More

Osmani: LDK nuk inicon shkarkimin e Konjufcës, besoj në marrëveshje

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se partia e saj nuk do të jetë iniciues për shkarkimin e Glauk Konjufcës nga posti i kryeparlamentarit. Ajo...

Read More

Konjufca thërret mbledhjen e parë të Kryesisë së Kuvendit

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka thirrur për të hënën, më 20 janar 2020, mbledhjen e parë të Kryesisë së Kuvendit të...

Read More

Gjuriq: “Beogradi i angazhuar për dialog, problemi qëndron në Prishtinë”

Drejtori i Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi është “i angazhuar për vazhdimin e dialogut me Prishtinën dhe të gjitha nismat rajonale...

Read More

LAJMI I FUNDIT: Kosova goditet nga tërmeti, epiqendra në Leposaviq

Një tërmet ka goditur Kosovën para pak minutave. Sipas Earthquake EU, tërmeti ishte me magnitudë 4.3 rihter në Leposaviq. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në...

Read More

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka publikuar përgjigjen dërguar Vetëvendosjes – ja çka i kërkon

Partia e Isa Mustafës me ngul po kërkon pozitën e kryeparlamentarit. Më poshtë letra e plotë: Sot kemi dorëzuar me shkrim ofertën tonë për bashkëqeverisje me...

Read More