Lajme

Më të rejat

Albin Kurti e Vjosa Osmani thyejnë rekord me vota

Albin Kurti i Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmani e LDK-së kanë thyer rekordin e...

Zaev: Brukseli na bëri padrejtësi, shkojmë në zgjedhje të parakohshme

“Para dy dite Brkuseli na bëri padrejtësi, ne kemi kryer të gjitha obligimet. Ata...

Të gjitha lajmet

Sondazh: 75% e qytetarëve serbë e konsiderojnë tradhëti njohjen e Kosovës si shtet

Njohja e Kosovës perceptohet si një skenar shumë i dëmshëm për qytetarët serbë, dhe vetë fjala “njohje” është e mbushur me ngarkesë emocionale dhe në...

Read More

Ambasadat gjermane përgatiten për fluksin e vizave

Shumë vetë nga Shqipëria e Kosova që kërkojnë një vizë pune realisht duhet të stërvisin durimin për shkak të pritjes së gjatë në ambasadat gjermane....

Read More

Shkrimtarja preshevare Nerimane Kamberi, do të nderohet me Urdhërin e Palmave Akademike nga Abasadorja franceze Marie-Christine Butel

Ambasadorja e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel, sot do të dekorojë shkrimtaren dhe gazetaren Nerimane Kamberi me Urdhërin e Palmave Akademike, si pjesë e...

Read More

Lutfi Haziri: Vjosa më e votuar se Albini, i takon nominimi për kryeministre

Nënkryetari i parë i LDK’së, Lutfi Haziri,  në T7 ka folur për rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë. Haziri ka thënë se në numërimin e votave...

Read More

Drejtori i policisë në Serbi: Jemi të gatshëm të ndërhyjmë në Kosovë

Drejtori i Policisë së Serbisë, Vladimir Rebiq, thotë se autoritetet serbe janë të gatshme të ndërhyjnë në Kosovë nëse, siç e quan ai, “do të ndodhë...

Read More

Pentagoni: Turqia do të përjashtohet nga sanksionet për shitjet ushtarake

“Qëllimi këtu është që të nxirren nga përfshirja e sanksioneve shitjet ushtarake dhe të produkteve të tjera”, tha një zyrtar amerikan i mbrojtjes....

Read More