Lajme

Më të rejat

Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Vranjë-Bujanoc (FOTO)

Para pak çasteve një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen...

Tërmeti në Turqi, shkon në 14 numri i të vdekurve

Zyrtarët turq kanë njoftuar se të paktën 14 persona kanë mbetur të vdekur dhe më...

Të gjitha lajmet

Thaçi optimist: Me presidentin Trump do t’a arrijmë marrëveshjen me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se beson shumë që marrëveshja Kosovë-Serbi do të arrihet me lidershipin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump....

Read More

Grenell arrin në Prishtinë: E nisë vizitën me darkë pune me presidentin Thaçi

Richard Grenell, i dërguari special për dialogun Kosovë- Serbi nga Presidenti i SHBA’së, Donald Trump, ka arritur në Kosovë, shkruan Gazeta Metro. Grenell do ta...

Read More

Kryetari Kamberi priti në takim ambasadorin amerikan Godfrey: “Prezenca e Ambasadës amerikane në Luginë, kontribuon në ruajtjen e stabilitetit rajonal” (FOTO & VIDEO)

Në vazhdën e vizitave që po i bënë Luginës së Preshevës, Ambasadori amerikan në Beograd, Anthony Godfrey, sot gjatë ditës është takuar edhe me kryetarin e...

Read More

Drekë pune në mes të ambasadorin amerikan, Anthony Godfrey dhe kryetarit Ragmi Mustafa në Bujanoc

Në këto momente, pas takimit me kryetarin Shaip Kamberi, ambasadori amerikan Antony Godfrey në Hotel “Rozafa” në Bujanoc po drekon me kryetarin e...

Read More

Dhëndrri nga Bujanoci, emërohet ministër i ri i financave në Qeverinë e Kosovës

Pas dorëheqjes të Bedri Hamzës nga posti i Ministri në detyre të Financave, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka vendosur që këtë post të mos e lë...

Read More

Shpallen fajtorë dhe dënohen me burg të akuzuarit në rastin “Syri i Popullit”, tensione në sallë

Të akuzuarit në rastin “Syri i Popullit”, Sadri Ramabaja, Murat Jashari, Ragip Sallova, Avni Llumnica, Bexhet Luzha, Halim Halimi, Bajrush Konjusha dhe Rexhep...

Read More