Bota

Më të rejat

Pentagoni: Turqia do të përjashtohet nga sanksionet për shitjet ushtarake

“Qëllimi këtu është që të nxirren nga përfshirja e sanksioneve shitjet...

Daçiq u jep urdhër ambasadorëve serbë: “Ndaloni hyrjen e Kosovës në INTERPOL”

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq ka thënë se Kosova nuk ka shanse të pranohet...

Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë

Trump tha se grupi terrorist PKK/YPG “mund jetë duke liruar” disa anëtarë...

Të gjitha lajmet

Ambasada amerikane thotë se Trump ka emëruar Grenellin, si të dërguar special presidencial për negociatat paqësore Kosovë-Serbi

Ambasada amerikane në Kosovë, përmes një njoftimi për media se emërimi i fundit për dialogun Kosovë-Serbi, ku postin e të dërguarit special për negociata...

Read More

Lavrov: SHBA po tenton t’a tërheqë Kosovën në Nato

Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov tha sot se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të rishikojnë Marrëveshjen e Brukselit, në pjesën që lidhet me asociacionin...

Read More

Shqiptarja Arba Kokalari emërohet Zv.Presidente e Parlamentit Europian

Arba Kokalari zyrtarja e lartë me origjinë shqiptare është zgjedhur si Zëvendës Presidente e Parlamentit Europian për Partitë Popullore. Ajo e ka bërë të...

Read More

VIDEO: Ja se si forcat izraelite vrasin një palestineze në Bregun Perëndimor

“Gruaja palestineze, 50 vjeçare, u qëllua dhe u martirizua në kampin e refugjatëve në Qalandia në jug të Ramallahut”, tha në një deklaratë...

Read More

Këso rrahje nuk keni pa asnjëherë në ndonjë dasëm, kjo ndodh vetëm në Dagestan (VIDEO)

Një video e cila po qarkullon në rrjetet sociale, po shfaq një rrahje massive në një dasëm në Dagestan. Nuk bëhet e ditur se cilat ishin arsyejet e rrahjes, por...

Read More

Nga aleati në kundërshtar: Erdogan përjashton nga partia ish-kryeministrin Ahmet Davutoglu

Nga aleat në armik, AKP pritet të përjashtojë nga partia ish-kryeministrin dhe kryetarin e partisë, Ahmet Davutoglu. Tezat neo-osmane të tij janë ende në themel...

Read More