Bota

Më të rejat

Dialogu Kosovë-Serbi zhvendoset në Shtëpinë e Bardhë?

Më 13 gusht, grupi i Quint-it, Franca, Gjermania, Italia, Mbretëria e Bashkuar dhe...

Lideri i bandës braziliane maskohet si e motra për të ikur nga burgu (VIDEO)

Një lider i një bande braziliane ka provuar që të ikë nga burgu duke u maskuar siç...

Kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson është shqiptar (VIDEO)

Përpara pak ditësh Boris Johnson u zgjodh kryeministër i ri i Britanisë së Madhe,...

Të gjitha lajmet

E pa besueshme, menduan se djali ndërroi jetë pasi e nxorrën të pa shenja jete nga uji, por më pas ai doli të jetë gjallë!

Vedat Bektash, një djalë 13 vjeçar dje ishte fundosur në liqenin e Karagolit në Biresun të Turqisë, transmeton InfoKosova. Pasi e nxjerrin për të vde kur nga...

Read More

Albin Kurti: Njohja nga Serbia, anëtarësimi në OKB, pastaj shohim a ka nevojë për korrigjim

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se projekti për ndarjen e Kosovës ka dështuar. “Ky projekt që ka dështuar ndonëse ideja nuk ka vdekur....

Read More

Qeveria gjermane: Shtyhet takimi Kosovë-Serbi në Paris

Qeveria gjermane i ka konfirmuar Deutsche Welle-s, se është shtyrë pa afat takimi Kosovë-Serbi në Paris. Në përgjigjen e shkurtër që i kthehu DW një...

Read More

Në xhamitë e Malit të Zi do të falet namazi i xhenazes në mungesë për Morsin

Presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në mënyrë demokratike, Mohamed Morsi, ndërroi jetë në gjykatë më 17 qershor. Në bazë të vendimit të Reisit të...

Read More

Avioni Luftarak Kombëtar i Turqisë u prezantua për herë të parë në “Paris Air Show”

Industria Turke e Aviacionit dhe Hapësirës (TUSAS-TAI) ekspozoi për herë të parë këtë vit në “Paris Air Show” një model me përmasa origjinale të Avionit...

Read More

LAJMI I FUNDIT: Gjatë seancës gjyqësore, ka ndërruar jetë, Muhammed Mursi-ish president i Egjiptit

Presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur me rrugë demokratike, Muhammed Mursi ka humbur jetën ngjatë seancës gjyqësore. Presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur me...

Read More