Bota

Më të rejat

Ka ndërruar jetë ambasadori i Serbisë në Rusi, Miroslav Lazanski

Ministria e Jashtme e Serbisë i ka thënë agjencisë FoNet të mërkurën se ambasadori...

Konfirmohen 6 të vdekur e 30 të zhdukur nga vërshimet në Gjermani

Autoritetet gjermane kanë konfirmuar se gjashtë persona kanë vdekur dhe 30 të tjerë...

DW: Shifrat e infektimeve bien, të vaksinimeve rriten/ A po merr fund pandemia në Bashkimin Evropian?

Shifrat e infektimeve bien, ato të vaksinimeve rriten. Pandemia në BE nuk ka marrë...

Të gjitha lajmet

Ka ndërruar jetë ambasadori i Serbisë në Rusi, Miroslav Lazanski

Ministria e Jashtme e Serbisë i ka thënë agjencisë FoNet të mërkurën se ambasadori i Serbisë në Rusi, Miroslav Lazanski, ka vdekur. Lazanski ishte gazetar dhe...

Read More

Konfirmohen 6 të vdekur e 30 të zhdukur nga vërshimet në Gjermani

Autoritetet gjermane kanë konfirmuar se gjashtë persona kanë vdekur dhe 30 të tjerë janë zhdukur nga vërshimet në pjesën perëndimore të Gjermanisë. Policia...

Read More

DW: Shifrat e infektimeve bien, të vaksinimeve rriten/ A po merr fund pandemia në Bashkimin Evropian?

Shifrat e infektimeve bien, ato të vaksinimeve rriten. Pandemia në BE nuk ka marrë fund, por shenjat janë pozitive. Ky është mesazhi edhe nga samiti i BE. 100...

Read More

SHBA: Gati të ndërhyjmë nëse kërkohet armëpushim në konfliktin Izrael – Palestinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë deklaruar në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të dielën se ia ka bërë të qartë Izraelit dhe Palestinës...

Read More

Konflikt i ri në horizont? Djali i Netanyahut i përgjigjet Erdoganit: Ju nuk jeni vendas në Anadoll, erdhët nga Azia

Yair Netanyahu, djali i kryeministrit izraelit, i’u përgjigj presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan në lidhje me sulmin që ky i fundit bëri ndaj izraelit. Më...

Read More

Avullohen dy miliardë dollarë, mashtrimi më i madh historik në Turqi

Faruk Fatih Ozer, themeluesi i shkëmbimit të brendshëm të kriptomonedhave THODEX në Turqi, ndaloi operacionet më 19 prill, duke u vjedhur kështu investitorëve 2...

Read More