Bota

Më të rejat

Të gjitha lajmet

Presidenti Milanovic: “Ballkani i Hapur” është palidhje nëse Kosova nuk trajtohet njëjtë

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, pas takimit me Presidenten Vjosa Osmani tha se iniciativa e “Ballkanit të Hapur” është “palidhje” nëse nuk do ta...

Read More

Shqiptari Jim Xhema qëndron afër presidentit Biden në nderimet e fundit të Senatorit Bob Dole

Dje janë bërë nderimet e fundit për mikun e madh të Kosovës, ish senatorin Bob Dole, i cili vdiq të hënën. Në ceremoninë e nderimit bashkë me Presidentin e...

Read More

Escobar: Ne mbështesim “Ballkanin e Hapur”, i gjithë rajoni po zhvillohet dhe integrohet, përveç Bosnjë-Hercegovinës

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA dhe i dërguari i posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar ndodhet në Bosnje dhe Hercegovinë këtë...

Read More

Plani i jashtëzakonshëm i Gjermanisë, e gjithë Evropa në një shtet, si Shtetet e Bashkuara të Amerikës!

I gjithë kontinenti i vjetër do të bashkohet nën një shtet të vetëm, që do ketë një gjuhë dhe një flamur, i quajtur Shtetet e Bashkuara të Evropës. Të...

Read More

LAJMI I FUNDIT: Tërmet në Turqi, tymi dhe frika pushtojnë qytetin: O Zot çfarë po ndodh kështu?! (VIDEO)

Një tërmet me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter u ndje në provicën Eruzurum të Turqisë lindore. Autoritetet njoftojnë vetëm për disa dëme materiale të...

Read More

Sergei Lavrov në Beograd: Pranojmë çdo zgjidhje me Kosovën që i përshtatet Serbisë

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov pas një takimi që zhvilloi në Beograd me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq deklaroi se shteti i tij është i angazhuar në...

Read More