Lajme

Më të rejat

Preshevë: PVD bojkoton seancën për rebalansin e buxhetit për vitin 2019

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, PVD njofton që sot ka bojkotuar seancën e...

Deputeti Fatmir Hasani i bashkohet grupit parlamentar të Çedomir Jovanoviqit dhe Sulejman Uglaninit

Deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin republikan, Fatmir Hasani, nëpërmjet një...

Të gjitha lajmet

11 vjeçari pësoi plagë të rënda pasi u godit nga vetura në afërsi të Shtëpisë së shëndetit në Bujanoc – po kurohet në Nish

Një fëmijë i moshës 11 vjeçar,  morri plagë të rënda pasi u godit nga një makinë derisa po kalonte rrugën kryesore në Qendrën Shëndetësore në...

Read More

Preshevë: PVD bojkoton seancën për rebalansin e buxhetit për vitin 2019

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, PVD njofton që sot ka bojkotuar seancën e Kuvendit komunal të Preshevës. “Grupi i këshilltarëve të PVD-së në...

Read More

Deputeti Fatmir Hasani i bashkohet grupit parlamentar të Çedomir Jovanoviqit dhe Sulejman Uglaninit

Deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin republikan, Fatmir Hasani, nëpërmjet një postimi, ka njoftuar se i është bashkuar grupit parlamentar të Çedomir...

Read More

S’ka marrëveshje në mes LVV dhe LDK

Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa ka deklaruar se ka përfunduar takimi në mes dy liderëve atij të LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa....

Read More

Defilim i bukur i automjeteve të reja të Policisë së Kosovës (VIDEO)

Policia e Kosovës sot është pajisur me vetura të reja të markës ‘Toyota’. Modelet e tyre janë ‘Land Cruiser’ si dhe ‘Carolla’, transmeton Gazeta...

Read More

Vuçiq: Kurrë s’do ta njohim Kosovën

Serbia është e gatshme të negociojë një zgjidhje kompromisi për problemin e Kosovës, dhe nëse dikush mendon të vijë në Beograd dhe të na thotë ta njohim...

Read More