Kumanovë: Pesë të vrarë në Lagjen e Trimave, në mesin e tyre dhe një vajzë 8-të vjeçare!

358

mpb-kumanove2Gjatë konfliktit të sotëm të armatosur në Kumanovë janë vrarë 5 civilë. Banorë të “Lagjes së trimave” njoftojnë se, janë vrarë tre persona të moshuar si dhe një rast tjetër një vajzë 8-vjeçare me një prej prindërve të saj, shkruan albeu, transmeton LuginaLajm.

Mësohet se banorët e vrarë mësohet se janë shqiptarë, pasi aksioni ka ndodhur në vendbanim të banuar tërësisht me shqiptarë. /albeu.com/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *