Kryetari i OVL UÇPMB-së Afrim Agushi, veteran i luftës së UÇK-së! (Foto)

320

AfrimiKryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës të ish Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, Afrim Agushi nga fshati Nesalcë i komunës së Bujanocit, së fundmi është shpallur “veteran” i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në listat e shpallura nga Ministria e Forcës së Sigurisë të Kosovës, respektivisht nga Zona Operative e Dukagjinit, , kryetari i OVL UÇPMB, Afrim Agushi është në mesin e 1296 veteranëve të luftës së  Brigadës 131 “Jusuf Gërvalla” pranë  ZO të Dukagjinit./LuginaLajm/

 

AA

Untitled
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *