Kryeredaktori i Gazetës Metro, Valon Syla, kryetarin e Preshevës Shqiprim Arifi e quan “Klysh të hajnave të Vuçiqit” dhe “Rrahman Morinë, version 2.0” (FOTO)

1131

Kryeredaktori i Gazetës Metro në Kosovë, Valon Syla, nëpërmjet një postimi në facebook, ka akuzuar kryetarin e Preshevës Shqiprim Arifi për nisje të fushatës kundër tij.

Syla, ndër të tjera, Shqiprim Arifin e ka qujatuar edhe klysh të hajnave të Vuçiqit dhe Rrahman Morina i Luginës së Preshevës, të versionin 2.0.

Meqenëse, kryeredaktori i Gazetës Metro, ka përdorur gjuhë jo të zakontë, atëherë, shkrimi i plotë nuk do t’i paraqitet në origjinalitet:

Ky ‘P…. Frizura’ i Preshevës, një demode i kulturës. Që është klyshi i hajnave të Vucicit… paska nisë fushatë kundër meje. Ti je veç një Rrahman Morinë i Luginës së Preshevës version 2.0, të cilin spo ta thotë askush ende publikisht. Herën tjetër kur vjen në Kosovë flasim… ti je fundërrinë e kombit shqiptar. Shihemi në gjyq – ka shkruar Syla.

Megjithate, në disa ditë të fundit ka pas reagime e kundër reagime ndërmjet Komunës së Preshevës, dhe gazetarit në fjalë./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *