Klan Kosova: “Sinjori” nga Bujanoci rrejshëm ka telefonuar Policinë e Kosovës për bombë në Stacionin e Autobusave në Prishtinë

Gjatë së enjtes, pati dyshime për bombë te Stacioni i Autobusëve në Prishtinë.
Sipas policisë, njoftimi për eksploziv erdhi përmes një telefonate anonime në të cilën u tha se një person kishte vendosur mjet shpërthyes në stacion.
Pas evakuuimit të zonës nga organet e rendit, rezultoi që ishte alarm i rrejshëm.
Klan Kosova merr vesh nga burime brenda organeve të sigurisë në Kosovë, se pronari i numrit të telefonit prej nga u bë kërcënimi me bombë është Zoran Kovacevic, rreth moshës 57-58 vjeçar, serb nga Bujanoci.
I njëjti në vitin 2011 kishte kërcënuar në formë të njëjtë zëvendës prokurorin për krime lufte të Serbisë Bruno Vekariq.
Ai më 3 mars të po të njëjtit vit kishte telefonuar policinë e Beogradit duke thënë: “Unë do ta vras Bruno Vekariq” dhe e kishe mbyllur telefonin.
Policia serbe e kishte arrestuar asokohe Kovacevicin, ndërsa në gjykatë ai ishte arsyetuar se telefonatën e ka bërë duke qenë i irrituar kur kishte mësuar nga mediat se dyshohej që Zyra e Prokurorit kishte tërhequr urdhërarrestin për gjeneralin serb Slobodan Divljak.
Megjithate, Zoran Kovacevic në Bujanoc njihet edhe me emrin “Sinjori”, dhe për qasjen tejet nacionaliste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *