Kardiologu më i famshëm i zemrës prof.dr.Zhan Mitrev jep reception e jashtëzakonshëm për zemrën dhe kancerin (Receta)

587

Recept për ta bërë gjithë trupin gjithnjë e më të shëndetshëm.

I pastron enët e gjakut, e mjekon zemrën, e përmirëson tepër imunitetin, e pastron mëlçinë e zezë, e përmirëson shumë punën e trurit, mbron nga infrakti dhe shëron nga kanceri.

Përbërja:
15 LIMONA
12 KOKA HUDHRE
1 KG MJALT
400 GRAM FARA TË GRURIT
400 GRAM ARRA

Mënyra e përgatitjes:
Merrni 400 gram të grurit të papërpunuar dhe vendosni në një kavanoz të xhamit. Mbushni me ujë dhe leni të qëndrojë 10-12 orë. Mbulone me fashë.

Pas 10-12 orëve kullone përmes gazës dhe lani mirë kokrrat e grurit. Një ditë më vonë do të paraqiten mugullime me madhësi 1-2 milimetër.

Në makinën e blurjes së mishit, bluani bashkë me hudhrat, arrat dhe grurin e mugulluar. Pastaj bluani edhe 5 limona me gjithë lëvoren dhe shtoni te përbërja.

Prej 10 limonëve vetëm lëngu shtohet në përbërje. Në fund shtohet mjalti. Përbërja vendoset në kavanozet e xhamit. Ruhet në frigorifer. Shfrytëzohet pasi të qëndroj tri ditë. Ky ilaç mjekon krejt organizmin dhe shëron nga gjithë sëmundjet.

Si konsumohet:
1-2 lugë të supës para çdo haje (tri herë në ditë), kurse për shërimin e kancerit merret nga një lugë në çdo dy orë.
Ju lutem shperndajeni qe ta lexojn te gjithe se ia vlenë
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *