Karateisti Gentian Surdulli edhe zyrtarisht bëhet pjesë e kombëtares zvicërane (FOTO)

408

Djaloshi me origjinë nga Bujanoci, Gentian Surdulli, edhe zyrtarisht u bë pjesë e kombëtares zvicërane të karatesë.

Gentiani u ftua nga kombëtarja zvicërane me propozim të ”SKISF Karate”, pasi që në muajin nëntor 16-të vjeçari shqiptar zuri vendin e tretë në garat e Zvicrës në karate.

I riu Gentian Surdulli, është një sportist i dalluar, ku për 9 vite rresht pune në karate bashkë me trajnerin Muller Frederich, po i fascionojnë zyrtarët e Federatës së karatesë.

Gentian Surdulli, me origjinë është nga Bujanoci, dhe aktualisht jeton në Zuchwil të  Zvicrës./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *